Президент Ротарі Інтернешнл закликає Клуби до змін

rty

Президент Ротарі Інтернешнл Йен Райслі підкреслює, що охорона навколишнього середовища та стримування зміни клімату необхідні для послідовності служіння Ротарі.

Райслі, член Ротарі Клубу Сандрингем, Вікторія, Австралія, оприлюднив президентську тему 2017-18 «Ротарі: творимо зміни", виступаючи перед обраними Губернаторами Дистриктів на Міжнародній Асамблеї Ротарі в Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Погіршення стану навколишнього середовища і глобальна зміна клімату створюють серйозну загрозу всім, "сказав Райслі. "Вони неспівмірно впливають на тих, хто найбільш вразливі, тих перед якими Ротарі відчуває найбільшу відповідальність». Однак, екологічні проблеми не часто присутні в порядку денному Ротарі, сказав він.

Погіршення стану навколишнього середовища є однією з основних загроз, визначених у списках Групи ООН високого рівня щодо загроз, викликів та змін.

Райслі додав, "минув той час, коли екологічна стійкість могла розглядатися як не сфера турботи Ротарі. Це має бути тією сферою, про яку піклуються усі."

Він закликав кожен Ротарі Клуб здійснити зміни, шляхом посадки дерев кожним з своїх членів в період з початку Ротарі року 1 липня до Дня Землі 22 квітня 2018 році. Дерева видаляють двоокис вуглецю та інші парникові гази з повітря, чим сповільнюють глобальне потепління.

«Я сподіваюся, що результатом цих зусиль буде набагато більше, ніж екологічні переваги, які принесуть ці 1,2 мільйона нових дерева, "сказав Райслі. "Я вважаю що найвищий результат -визнання відповідальності Ротарі не тільки по відношенню до людей на нашій планеті, але й за саму планету".

Забезпечення майбутнього Ротарі

У своєму зверненні до Губернаторів Дистриктів 2017-18 Райслі також закликав Клуби до поліпшення гендерній рівноваги і зменшення середнього віку своїх членів.

Тільки 22 відсотків членів Ротарі складають жінки, в порівнянні з 13 відсотками 10 років тому. У такому темпі, сказав Райслі, буде потрібно ще три десятиліття для досягнення ґендерної рівності в Ротарі.

Трьох десятиліть занадто довго чекати, щоб досягти стану, в якому Ротарі буде відображати світ, в якому ми живемо. Ми тепер повинні визначити це  пріоритетом, "сказав він.

Відзначивши, що 103 з 539 обраних Губернаторів жінки, Райслі сказав, що вони відносяться до типу жінок, які нам потрібні в Ротарі, "лідери, які допоможуть Ротарі забезпечувати зв'язки, представляти і краще обслуговувати всіх членів наших громад".

Райслі також вважає, що необхідно знайти способи, щоб залучити молодих членів Клубів. Сьогодні серед зареєстрованих членів тільки 5 відсотків молодші, ніж 40 років, і більшість членів старше 60 років, розповів Райслі аудиторії

Уявіть собі, як Ротарі виглядатиме через 10 або 20 років, якщо ми не будемо піклуватися дуже серйозно, дуже скоро про залучення молодих членів,", сказав Райслі.

Клуби створюватимуть зміни цього року відповідно до своїх власних рішень, сказав Райслі, але команеннядна робота є обов'язковою на глобальному рівні для руху Ротарі вперед і забезпечити майбутнього організації.

Ми знаємо, що ми можемо зробити більше разом, ніж ми могли б сподіватися зробити самостійно," сказав він обраним Губернаторам. "Я прошу вас назавжди зберегти цей дух спільної роботи та співпраці у вашій свідомості і повернутися з ним до ваших Дистриктів.

(Опубліковано на веб-сайті www.rotary.org, 16.01.2017).

KHER
Семінар з питань членства - Херсон, 22-24.09.2017